Současné trendy v obývacím pokoji

Obývací pokoj je místem, kde se chceme cítit dobře, a také prostorem, kterým se reprezentujeme. Proč tedy pro místnost, na kterou máme takové požadavky, nezvolit contemporary styl?

“Contemporary neboli současný styl nelze jednoznačně definovat, protože je ovlivněn aktuálními módními trendy a na rozdíl od většiny stylů interiérového designu se neváže ke konkrétnímu časovému období historie. Ačkoliv je tak nejednoznačný, vždy platí, že je to styl elegantní, s důrazem na čisté linie a organické siluety.”

Contemporary styl nyní charakterizuje v první řadě propojení materiálů, jako je kámen, kov a sklo, a obecně kombinace lesklých a matných povrchů. Pochopitelně nesmí chybět ani nadčasové dřevo. V současné době je velice žádaný kámen, zejména mramor, který se objevuje ve velkých plochách a často dokonce tvoří celou dominantní stěnu.

Tyto prvky jsou poskládány do elegantní kombinace různých přímých a  ostrých linií objevujících se na nábytku nebo obkladech stěn a jsou doplněny měkkými oblými tvary čalouněných prvků.

Dotek luxusu

Ve  svém návrhu obývacího pokoje v conntemporary stylu jsem se pokusila navodit atmosféru milánských showroomů s celou jejich ohromující velkolepostí. Těžištěm mého návrhu obývacího pokoje se proto staly stěnové panely Rocko Tiles v dekoru, který je dokonalou imitací přírodního černého mramoru s výrazným bílým žilkováním. Tyto panely nabízejí vedle luxusního vzhledu další výhody, jako je velký formát, snadná instalace a dostupná cena.

Vzhledem k tomu, že nedílnou součástí contemporary stylu jsou prvky ve zlatém metalickém tónu, využila jsem na netradiční řešení akustického panelu, který zároveň tvoří důmyslnou posuvnou příčku zakrývající televizi, zlatý broušený kovolaminát. Stejným materiálem jsem také obložila stěnu pokoje, na které pak v kombinaci s kávově hnědým dřevodekorem vznikl netradičně poskládaný diagonální ornament.

Atypicky tvarovaný a zakřivený nábytek

K hodně zdobeným a dekorativním stěnám jsem následně zvolila minimalistickou linii nábytku ve vysokém lesku v bílé barvě s decentním zlatým akcentem. Místnost harmonicky doplňují sametem čalouněné pohovky s měkkými hranami v krémovém i barevně výraznějším tónu.

Můj tip

Vhodně zvolené osvětlovací těleso může převzít funkci dekorativního prostorového objektu a nenásilně tak doplnit sofistikovaný vzhled místnosti.