NOVÉ DECO LOCO

Náš showroom DECO LOCO prošel velkými změnami, které jsme si nemohli nechat pro sebe. Navíc jsme byli zvyklí se s obchodními partnery a zákazníky pravidelně každý podzim potkávat na veletrhu v Letňanech. Aktuálně však máme tolik novinek, že bychom je na stánek určitě nedostali. Proto jsme se rozhodli uspořádat DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, kde představíme novou koncepci, nové produkty a potkáme se se všemi DECO LOCO friends.

Tato událost se stala středobodem inspirace mezi odborníky a nadšenci v oblasti interiérového designu.

Dny otevřených dveří proběhly ve dnech 20. – 21. září 2023. Oba dny jsme začali blokem odborných přednášek nás a našich partnerů.

Jako první se mikrofonu chopila Diana Turinová a Gabriela Hámová. Tyto kreativní duše nově vládnou showroomu DECO LOCO společně.

Představily jaké konkrétní změny jsme v showroomu provedli a jaké dveře se otevřely novým spolupracím s designéry nebo firemními partnery. Vznikly  zde nové prostory ATELIÉR a  VZORKOVNA. Osazenstvo showroomu se tedy významně rozrostlo, stále je ale prostor pro nové spolupráce.

Následně přebrala mikrofon Simona Pospíšilová za Kronodesign, který byl hlavní partnerem akce. Simona shrnula novinky, co se týče materiálů Kronospan a nastínila, na co se můžeme těšit v tomto i dalším roce. Projekt Kronodesign Inspirace, jehož návrhy tvořila celý minulý rok naše Diana, pokračuje i tento rok a podílí se na něm každý měsíc jiný designér. Moc se těšíme na výsledek.

Jako další do diskuze přispěli Marek Pošta a Petr Staněk z firmy Hettich. Jejich přednáška se zaměřovala na zásuvkový systém AvanTech YOU, který si nese motto: “Osobitý jako ty.” Tento systém vás oslní rozmanitostí designu, variabilitou, skrytou technikou a efektivním konceptem, zaměřeným na potřeby zákazníků a vývoj fascinujícího nábytku.

Dále navázala Daniela Boučková za firmu Antalis, která představila novou značku dekorativních samolepicích materiálů Coala Interior Film. Kolekce fólií  obsahuje více než 480 produktů s různými povrchovými úpravami a realistickými vzory, které se dají snadno a rychle aplikovat na většinu povrchů.

Mikrofonu se chopila také Klára Soukupová za firmu AGC, která se zaměřila na dekorativní skla v interiéru a jejich návrat do návrhů předních designérů. Mimo jiné jsme se dozvěděli například rozdíl mezi pískovaným a matovaných sklem nebo která dekorativní skla se aktuálně nejvíce prodávají.

Zajímavé informace o kovolaminátech a jejich použití v interiéru nám předal  Vladimír Zahálka z firmy Duet, která se specializuje na přímý dovoz a distribuci luxusních HPL laminátů od výrobců FORMICA, HOMAPAL a UNILIN.

Na závěr se za mikrofon postavil Vladimír Schodelbauer z firmy Moje lampa. Jedná se o ryze české studio, které si svítidla z kerami a skla navrhuje i vyrábí.

Znovuotevřený showroom přišla pokřtít naše oblíbená Nikol Moravcová, která se postarala i o humornou vsuvku. 🙂

Naši partneři se prezentovali také prostřednictvím MINIVELETRHU – na jednotlivých stanovištích, kde měli návštěvníci možnost objevit nejnovější trendy a technologie od výše zmíněných společností, které jsou lídry v oblasti interiérových deskových materiálů.

Z nových zákoutí musíme rozhodně zmínit novou kuchyňskou linku z dílny Interiéry Nosek. Krásné zpracování detailů, úložné systémy a mimo jiné například i luxusní kávovar ocenili všichni návštěvníci.

Dny Otevřených Dveří byly ideální příležitostí k navázání nových vztahů a rozšíření obzorů v oblasti designu. Zúčastnění měli možnost setkat se s odborníky, sdílet nápady a projekty a vytvořit nová spojení v tomto kreativním odvětví. Těší nás, že jsme mohli přivítat zpět známé tváře, které nám dlouhodobě věrně fandí. Stejně tak jsme ale byli potěšení z příchodu nových nadšenců, kteří přinesli do naší komunity novou perspektivu.

V neposlední řadě dostaly prostor ale takové naše novinky, a to nově vytvořený prostor pro designery a stále se rozrůstající vzorkovna nabízející inspiraci pro naše zákazníky.

Vrcholem těchto úžasných dní byl Design koktejl, který byl zlatým hřebem celého setkání. V uvolněné atmosféře a za doprovodu příjemné hudby od talentované Petry Ernyei a skvělého jídla od barbecue mistrů z restaurace Obora jsme si všichni užili okamžiky plné inspirace a radosti z designu.

Dny Otevřených Dveří s Kronodesign se staly nezapomenutelnou událostí, která nás všechny obohatila o nové poznatky, inspiraci a kontakty.

Těšíme se na další setkání a nové projekty, které nás čekají v budoucnosti!