Seminář: TKANÁ BUDOUCNOST: Tradice, Udržitelnost a Design

Seminář TKANÁ BUDOUCNOST byl první událostí tohoto roku v našem DECO LOCO showroomu a přinesl spoustu novinek a zajímavostí ze světa interiérového textilu, lehce jsme nakoukli i do světa módy.

Showroom tentokrát otevřel své dveře příjemné odpolední akci pro interiérové designéry a novináře. Cílem semináře bylo seznámit účastníky s novými poznatky a trendy v interiérovém textilu.

Jako první se mikrofonu chopila Dagmar Křížová z ateliéru ORSEI a přenesli nás do Frankfurtu na mezinárodní veletrh Heimtextil, který se konal v polovině ledna 2024. Paní Křížová přinesla velké množství vzorků nových látek, objednaných právě na zmíněném veletrhu, účastníci si mohli všechny v klidu prohlédnout a nafotit. Zajímavé byly různé dekorační látky na interiérové stínění v přírodních strukturách, sametové látky nebo například zajímavé potištěné látky.

Popovídali jsme si o barvě roku Peach Fuzz a jak ji v interiéru využít nebo například o nových recyklovaných čalounických látkách.

V další přednášce jsme se přesunuli do Indie na pole s organickou bavlnou s GOTS certifikací a prošli si cestu od pěstování suroviny až k finálnímu výrobku – nejjemnějšímu ložnímu prádlu, jaké si umíte představit. Přesně takové nabízí značka GIVILI a její zakladatelka Petra Čuřínová, která nás touto cestou provedla.

Podívali jsme se, jak bavlník roste, vysvětlili si rozdíl mezi konvenční bavlnou a organickou. Také jsme se dozvěděli, jaký je rozdíl mezi jednotlivými certifikacemi.

Následně jsme si na chvilku odskočili do fashion světa, který je ale díky látkám s tím interiérovým úzce propojen. Kristýna Machková, zakladatelka minimalistické oděvní značky TAUPE, přiblížila hned několik nových inovativních materiálů, jako jsou například materiály z ananasových listů, rybích šupin nebo kaktusů. Poté jsme si popsali nové, ale již používané látky, které značka používá pro své basic kousky – Tencel Lyocell a Bambus. Podívali jsme se také na zub pojmu “deadstock” neboli mrtvé skladové zásoby a poradili, kde takové materiály ulovit pro využití v oděvním světe nebo v tom interiérovém.

V neposlední řadě designérka Diana Turinová poradila, jak dostat do svého domova japonský zen plný jemných rozkvetlých sakur a představila novou kolekci interiérových textilních doplňků Lusito BloomZEN. Dozvěděli jsme se, proč právě kousek této kultury do svého domova vnést.

Také jsme si pověděli o nově vzniklém prostoru A T E L I É R U v DECO LOCO a o jeho obyvatelích.

Chtěli byste se společně s námi vzdělávat v oboru interiérového designu a zároveň si zpříjemnit léto v pohodovém prostředí showroomu DECO LOCO? Pokud ano, právě pro vás chystáme LETNÍ ŠKOLU na červenec 2024. Sledujte naše sociální sítě pro více informací.

Budeme se těšit na další setkání <3

Tým DECO LOCO