Portfolio

Business LAB Centrum Černý Most

První coworkingový prostor v obchodním centru v České republice, který vyrostl v Centrum Černý Most Praha.

Návštěvníci se mohou v klidném a příjemném prostředí věnovat své práci.  Prostoru nechybí barvy, pohodlná křesla, dostatečně velká pracovní plocha ani svěží zeleň. Citáty známých osobností zobrazené na stěnách inspirují a motivují zároveň.

Zadání ze strany investora, bylo vytvořit pracovně odpočinkový koutek pro návštěvníky obchodního centra, poskytující prostor pro práci mimo kancelář a pracovní schůzky v živém a inspirujícím prostředí s velkým vysokým pracovním stolem i pohodlným sezením.

Požadavek byl zachovat původní červenou barvu, použitou v lobby, kde koutek vznikne. Designérky ji doplnily veselou oranžovou a decentními tóny šedé a bílé.

Showroom DECO LOCO

Interiérové studio DECO LOCO si zachovalo surovost původního industriálního prostoru, kterou podtrhuje kovové schodiště a zajímavě řešené patro, kde se nachází pracovní i úložný prostor.

Cílem projektu DECO LOCO bylo vytvořit společný prostor pro prezentaci hned několika českých značek nábytku a bytových doplňků i dodavatelů materiálů, dekorativních povrchů a dalšího vybavení interiérů i exteriérů. Zároveň showroom neměl působit jen jako komerční místo, kde budou jednotlivé značky vystaveny vedle sebe, ale ukázat kreativní práci interiérového designéra a propojit různé použité prvky do celistvé kompozice.

Designové laminátové materiály spolu s betonovými a dekorativními stěrkami tvoří na stěnách zajímavé velkoplošné mozaiky.  Jednotlivé prezentované prvky do sebe zapadají a spolu s autorskými svítidly vytváří harmonický prostor.

Zázemí je také využito jako prostor pro ukázky použití designových povrchů a materiálů. Kombinuje antracitové a hořčicové tóny stěrek, drsný povrch pigmentovaného betonu, vedle kterého vynikají skleněné bezobložkové dveře.

Showroom přináší inspiraci a slouží pro schůzky nejen s koncovými klienty, ale také poskytuje zázemí architektům a bytovým designérům, kteří jsem mohou přivést své klienty a spolu s nimi objevovat možnosti, které nabízí různé barvy a materiály.

Prostor je využíván pro různé akce i umělecké výstavy.

V zahradním koutku je instalována venkovní designová stínící plachta, atmosféru dotváří vertikální osvětlená zelená stěna – dřevěná lišta, na které jsou zavěšeny nejen žárovky, jejichž kabely jsou ukryté v jutovém provaze ale i pokojové rostliny v plechových květináčích rovněž zavěšené na jutových lanech.

Dívčí pokoj limetka - levandule

Co říkáte na kombinaci limetkových a levandulových zařizovacích prvků?

V holčičím pokoji v oblíbených barvách limetkové a levandulové jsme věnovali hodně prostoru velkému pracovnímu stolu který je pro školáky nutností.

Poličky spolu s pojízdnými kontejnery které je možné zaparkovat libovolně kdekoliv po pokoji umožňují slečně nespočet úložného prostoru na učení ale také její poklady.

Postel s úložným boxem ale také příležitostným druhým lůžkem pro kamarádku je doplněna čelem které mladým slečnám skvěle poslouží při lenošení v posteli.

Sestava stropních světel tvoří zajímavé řešení centrálního osvětlení v místnosti díky tomu, že svítidla mají různé rozměry a výšky.

Do prostoru jsme ve stejných barvách pohodili pohodlný taburetek na sezení.

Dětský pokoj - Londýn

Při návrhu dětského pokoje pro mladou slečnu jsme se inspirovali barvami britské vlajky, proto jsme použili červenou a bílou, stěny u postele která neslouží „jenom“ ke spaní jsme ozdobili typickými motivy z Londýna.

Na úložné prostory v pokoji jsme použili bez úchytková dvířka, dominantou je vestavěná skříň. Spací a pracovní část rozdělují úložné prostory na učebnice, knihy a poklady dospívající dívky, díky které se v jednotlivých částech pokoje cítí útulně a od ničeho nerušeně, což je pro pracovní část školáka důležité.

V pracovní čísti je sklo magnetická nástěnka která slouží jako perfektní místo pro napsání vzkazů nebo vystavení výtvorů slečny.

Noční lampička u postele vytváří díky hře světel příjemnou atmosféru. Designové čalouněné věšáčky jsou veselé a přitom praktické, v tomto případě jsme zůstali u oblíbené červené barvy.

Dětský pokoj Pilot

Prvky použité v pokoji jsou skvělou volbou pro všechny rodiče, kteří mají doma malé piloty a milovníky letadel.

V tomto případě jsme vsadili na barevnou kombinaci oranžové, žluté a šedé, která promění každou chvilku v pokoji na útulnou.

Díky použití okýnek a křídla už malému pilotovi nechybí nic k tomu, aby se cítil jako v opravdovém kokpitu.

Velký prostor jsme v pokoji dali i knihovně, nechceme totiž aby knížky postupně ubývali z dětských pokojů.

Knihovna slibuje to správné dobrodružství a to hlavně kvůli žebříku po kterém si malý pilot může vylézt pro svou oblíbenou knížku.

V pokoji jsme malému pilotovi zanechali spousty hrací plochy kterou jsme podtrhli designovým, hravým, variabilním a barevným donutem, na kterém se nejenom můžete pohodlně usadit, děti jimi mohou prolézat a nebo se rovnou kutálet s nimi.

Použité čalounění za postel dělá pilotovo hnízdo útulnější a hlavně slouží na uchycení oblíbených plyšových hraček.

Barevné lentilky slouží jako hravé úchytky na skříni.

Chlapecký pokoj - limetka, petrol

Pokoj malého horolezce

Horolezecká stěna v dětském pokoji? Žádný problém!

Každý malý horolezec by si přál mít horolezeckou stěnu přímo ve svém pokoji, ještě lépe si po ní vyšplhat pro svojí oblíbenou knížku. Právě z tohoto důvodu jsme knihovnu umístili hned vedle stěny.

Dětský pokoj Safari