Okouzlující jídelna ve stylu Velkého Gatsbyho

Možná jste postřehli, že velkým trendem současnosti je ikonický design 20. století, který je znám pod pojmenováním art deco. Jste-li milovníkem tohoto stylu, dnešní návrh vás jistě okouzlí.

“Art deco je neobyčejně dekorativní styl, který zdůrazňuje originalitu interiéru. Ačkoliv je založen na kontrastech, působí harmonicky. Je promyšlen do nejmenších detailů, kombinuje funkčnost se sofistikovanou elegancí, kontrastními barvami, rovnými i zakřivenými liniemi a zároveň přísně dbá na geometrii.”

Křehká geometrie na stěnách

Mozaikový obklad stěny s geometrickými liniemi v tónu broušené mědi, ze kterých plasticky vystupují kombinace různých trojúhelníků a polygonů, jenž je vyveden v kombinaci matné temně modré a světlého mramodového dekoru, vnáší do prostoru výrazný kontrast a vytváří dojem skutečného luxusu.

Sladěno do posledního detailu

Dekor mramoru jsem použila i na desku jídelního stolu a spolu s tmavomodrým dekorem jsem jej zopakovala i na komodách či na neotřele navržené noze jídelního stolu. Luxusní měděné akcenty na nábytku a závěsném svítidle umocňují elegantní vzhled místnosti. Barevně je sladěno i polstrování židlí či zatemňovací prvky na oknech.

Jídelna zařízená ve stylu art deco je velice exkluzivní, okouzlující a působivá a stoprocentně zaujme každého návštěvníka.

Můj tip

 Zaměřte se na geometrické tvary a symetrické vzory, používejte zlacené nebo mosazné kovy, leštěné či lakované dřevo a mramor.

Kombinujte černou a bílou, zářivé tóny stříbrné, zlaté či měděné.

Pokud nechcete předělávat celý interiér, ale rádi byste do něj vnesli nádech stylu art deco, můžete se zaměřit na dekorace, jako jsou sametové polštáře, koberce s geometrickými vzory, stylová zrcadla či vázy.