Loft – strohý a útulný zároveň

Tentokrát jsem si pro vás připravila návrh loftového bydlení, které se neodmyslitelně pojí s industriálním stylem. Velkorysé prostory a jejich členění jasně odkazují ke svým továrním kořenům a přímo vybízejí k jejich vyzdvihnutí.

» Industriální styl vychází z designu starých továrních prostor a jejich vybavení. Jeho půvab leží v přiznaných stavebních konstrukcích a technických instalacích, proto plně využívá pohledového betonu, režného zdiva, skla či ocelových nosníků. Tuto industriální tvrdost zjemňuje použití dřevěných prvků. Omezená barevnost je založena na tmavších odstínech jako černá, hnědá a šedá, se světlejšími neutrálními akcenty. Z povahy věci se lépe uplatní v otevřených propojených obytných prostorách s vysokými stropy. «

Luxusní patina…

Kovový dekor, který perfektně umocňuje industriální styl navrhovaného prostoru, je důvodem, proč jsem se rozhodla pro použití stěnových panelů Roco tails firmy Kronospan. Učarovala mi dokonalá imitace zoxidovaného plechu. Obklad v krásném chladném odstínu jsem nevyužila jenom na stěnu za schodištěm vedoucím do vloženého patra, ale zopakovala jsem jej i na zádové desce kuchyňské linky. Zde se totiž skvěle doplňuje s dřevodekorem v odstínu dubu, ze kterého jsem navrhla dvířka naprosto minimalisticky pojaté kuchyňské stěny. Deska kuchyňské linky je pro změnu v černém odstínu.

… a surové stěny

V obývacím pokoji se vedle již zmíněného kovového dekoru s patinou objevují stěnové panely v imitaci betonu a na meziokenních sloupech je doplňuje klasická betonová stěrka.

 

Matriály použité ve spodní části probíhají nahoru do otevřeného patra, na šatních skříních je použit černý dekor. Tuto soukromou část bytu spojuje se spodními obytnými prostory schodiště s kovovou konstrukcí a dřevěnými schodnicemi.

 

Správnou atmosféru dokreslují minimalistická sedačka, nábytek s kovovou konstrukcí doplněnou dřevem či kůží a industriální svítidla. Také členěné tovární okno s kovovými rámy dodává prostoru ten správný industriální nádech.

Můj tip

Industriální styl nejlépe vynikne ve velkorysém vzdušném prostoru s vysokými stropy a velkými členěnými okny.