Minimalistický víkendový domek

Fenoménem dnešní doby se v souladu se současným trendem minimalismu, udržitelnosti a odpočinku v přírodě stávají pojmy jako weekend house, tiny house či minimalistické bydlení. Všechny je spojuje malá užitná plocha a perfektně promyšlený interiér, který je prakticky využitý do posledního centimetru. Ať se jedná o objekty určené k rekreaci či k trvalému bydlení, jde často o bydlení mobilní, kontejnerové, přiblížené do korun stromů, atypické, přizpůsobené svému přírodnímu okolí. Pro tento typ bydlení jsou typické velké prosklené plochy, které propojují interiér s exteriérem v každém ročním období a kombinace dřeva s kovem v minimalistickém, lehce industriálním stylu.

” Minimalismus není jen interiérový styl, ale především způsob života, který vás naučí
rozlišovat to podstatné, vlastnit jen to, co skutečně potřebujete a užíváte. Základními znaky minimalistického interiéru jsou funkčnost, jednoduchost a rafinovanost. “

 Plnou parou vpřed

Weekend house v mém návrhu je přestavěným lodním kontejnerem. Právě proto jsem se vydala cestou designu v lodním stylu a inspiraci jsem našla v čistých liniích vzhledu severských hausbótů.

Dřevo, kam se podíváš

Obklad všech stěn, a to včetně koupelny i sprchového koutu, je z voděodolných stěnových panelů Rocko Tiles v dekoru, který je perfektní imitací teakové podlahy. Využití jednoho dekoru na všech stěnách působí jednotícím dojmem, což je v případě malého prostoru velké plus.

 

S odstínem teaku na stěnách krásně ladí nábytek z načervenalého dřevodekoru, harmonicky doplněný dvířky a šatní vestavbou v černém, sametově matném vzhledu. Úložné prostory maximálně využívají prostor a navenek jsou co nejlépe skryté, aby nerušily celkový dojem.

 

Čistou linii kuchyňské pracovní desky v černé barvě s břidlicovou strukturou neruší žádné úchytky, dvířka jsou v souladu s minimalistickým pojetím opatřena dotykovým mechanismem otevírání.

 

Pocit, že se nacházíme na palubě, umocňuje velké kruhové okno v obývací místnosti, kterým jako by bylo možné pozorovat hru vln na hladině moře.

Můj tip

Podobnou atmosféru si můžete vytvořit i ve svém prostoru, a nezáleží na tom, jestli to bude kontejner v lese, chatka na zahrádce anebo panelákový byt uprostřed velkoměsta.