Design Koktejl vol. 3: Hra světel a stínů

Diana Turinová probudila dalším namícháním designového koktejlu svůj originální showroom DECO LOCO z krátkého zimního spánku, aby představila žhavé novinky a inspirativní projekty! Ve spolupráci se studiem GEOMETR přichystala výstavu nejen originálních tapisérií autorek Kláry Spiškové a Lindy Kaplanové, ale také nových lustrů a stínidel z tkaného ikatu. Přijďte si s příchodem jara užít v DECO LOCO uhrančivou hru světel a stínů…

Své novinky představily značky LIVELO, BETCORE a VUUDH.

Spojení designových kousků ryze české značky LUSITO ze showroomu DECO LOCO s textilní tvorbou studia GEOMETR přináší na uměleckou scénu nové estetické kousky. „Novinky v Lusitu se opět točí kolem osvětlení a textilních dekorací. Ve spolupráci se studiem GEOMETR jsme připravili novou kolekci osvětlení Lusito. Velké formáty stínidel dávají vyniknout originálním vzorům autorských textilií. Ručně malované motivy spolu s tkanou strukturou materiálu vytváří zajímavé efekty při denním světle i na rozsvíceném stínidle lustru. Každý navržený kousek je unikátní. Při navrhování kolekce jsme nezapomněli ani na naše oblíbené trojnožky Tripod. Přírodní vzhled látek se perfektně hodí k masívnímu dřevu podnoží stojacích lamp. Látky je navíc možné ztvárnit dle přání zákazníka,“ říká Diana Turinová.

„Zaujetí nacházíme ve spolupráci s jinými obory, kdy společný záměr v povaze vztahů různých materiálů může vést k ojedinělému celku. Textil však nepojímáme pouze jako doplněk interiéru, ale také jako svébytný výtvarný objekt. Nejčastěji své záměry vyjadřujeme skrze osnovní malbu, kterou propojujeme s živou škálou barev. Inspirujeme se převážně přirozenými světy krajin i jejich geometrií,dodávají autorky Klára Spišková a Linda Kaplanová, které se zaměřují na autorské tkaniny pro architekturu, produktový design nebo módní tvorbu. Vystavené textilie v rámci interiérové instalace v showroomu Deco Loco tak blíže demonstrují záměr studia GEOMETR, které bezezbytku přijímá výzvy textilního oboru a snaží se výtvarně posunout stávající charakter i estetiku textilu.